Přeskočit na obsah

Vanilkovo – makový olej, 100 ml

Tento jedinečný olej vytvořený macerací vanilkového lusku z Mauricia v kvalitním za studena lisovaném makovém oleji se úžasně propojuje jak chutěmi, tak vůní, které jsou přímo omamně lahodné. Jeho použití k erotickým masážím, či přidáváním do jídel při partnerských příjemných chvilkách má i své opodstatnění, jelikož vanilka působí jako afrodiziakum, aktivuje u žen produkci estrogenu, vyrovnává hormonální nerovnováhu, vč. Problematické periody u žen a u mužů podporuje sekreci testosteronu. Vanilka Vás krásně naladí na jídlo a podpoří vylučování enzymů, které usnadňují trávení.

Vanilkové oleje ženy z polynézie používaly jako ochranu před sluncem, ale také po slunění je vhodně s ní ošetřit pleť a jak vanilka, tak mák omlazují, zklidňují a čistí pleť. Nanášejte olejíček na kůži, popraskané rty, jako vlasovou masku na suché vlasy, či si jej nalijte do relaxační koupele.

Vanilka nám navozuje libé pocity, což souvisí s její schopností potlačovat deprese, úzkosti a křeče a  zkvalitňování spánku. Mák v tomto ohledu vanilku krásně doplňuje, jelikož také zklidňuje nervový systém. U vanilkových olejů byli prokázány kladné účinky v případě hyperaktivity a na snižování horečky. Závěrem bych ještě upozornila na vliv při obnově buněk v těle a protirakovinné působení vanilkového oleje.

Skladování:

v chladu do 21 °C, mimo dosah slunečních paprsků