Přeskočit na obsah

Sezamová pasta, paměť, jemně solená

Tato jedinečná pasta složená z Kalu ze sezamového oleje, vlašských ořechů a sušených listů Jinanu Dvoulaločného (Ginko biloba) je jemně dosolená, aby se zvýraznila její chuť. Je možné jí tedy používat i jako pomazánku, tedy lehce si jí potřít na kvalitní pečivo. Jak již složení napovídá, je cíleně vytvořená pro podporu paměti, soustředění a celkového duševního zdraví, ale samozřejmě, že každá z jejích složek má i mnoho dalších blahodárných účinků na náš organismus. Je tedy skvělá jak pro studenty, kteří potřebují veškerou vitalitu a mozkovou činnost pro studium, ale také pro starší lidi. Sezam i vlašské ořechy jsou řazeny mezi tzv. antioxidanty, tedy pomáhají tělu zbavovat se volných radikálů. U všech 3 složek této pasty byli prokázány významné kladné účinky na kardiovaskulární systém. Hormon melatonin obsažený ve vlašských ořechách je hormon usnadňující usínání.

Užívání:

1 denně čajovou lžičku pasty

Namazat či pokapat na pečivo, používat jako pesto.

Účinky a složení

59 % Kal ze sezamového oleje

40 % Nadrcená jádra vlašských ořechů

1 % Sušené listy Jinanu Dvoulaločného ( Ginko biloby)

špětka soli

Účinky je podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU)  č. 1169/2011zakázáno uvádět, ale např. na těchto odkazech jsou komplexně popsané:

Ginko biloba: https://www.naureus.cz/blog/detail/jinan-dvoulalocny-a-jeho-lecive-ucinky-na-lidske-zdravi

Vlašské ořechy: http://www.bylinkovo.cz/vlasske-orechy/

Kontraindikace:

Neužívejte, pokud máte na sezam, vlašské ořechy či Ginko bilobu alergii. V těhotenství a při kojení, při epilepsii, dohromady s léky na ředění krve, děti do 10 let.

Skladování:

Skladujte v chladu, do 20 °C, mimo přímé sluneční paprsky.