Přeskočit na obsah

Ostropestřecový olej z jihočeské vesničky, 250 ml

Tento olej jemné bodlákové chuti a vůně vylisovaný ze semen Ostropestřce Mariánského od jihočeského zemědělce, který pěstuje šetrnějším způsobem, je známý především svými očistnými účinky na náš organismus a podporou jater.

Citát:

Bylina je známá svými léčivými účinky při jaterních onemocněních. Je to také detoxikující bylina. Olej by měl obsahovat zvláštní skupinu flovonoidů, včetně flavoliganu zvaného silymarin. Ten dodává rostlině schopnost chránit jaterní buňky i její antioxidační vlastnosti.

Ole z ostropestřce mariánského se lokálně používá jako součást přípravků stimulujících a regenerujících pleť. Obsahuje také steroidy potřebné pro zdraví a dobré fungování pokožky. Používejte jej všude, kde spodní vrstvy pokožky odumírají nebo je pleť unavená a poškozená. Nemělo by se zapomínat na přidání tohoto oleje do detoxikačních masážních olejů a do přípravků na odstraňování celulitidy. (KUSMIREK, Jan. Tekuté slunce: Rostlinné oleje pro masáže, aromaterapii, kosmetiku a výživu. 1. Vyd. Praha: One Woman Press, 2005. 176 s. ISBN 80-86356-41-8)

Použití:

Ostropestřecový olej za studena lisovaný je vhodný pro použití do studené kuchyně, jelikož by se v něm při vysokých teplotách zničili vitamíny, minerály a flavonoidy, které nám mohou pomáhat ke zdraví. Můžete jej přidávat do ovocných i zeleninových salátů, krémů, jogurtů a dipů. Také po mírném zchladnutí do polévek i hlavních chodů.

Jako potravinový doplněk se doporučuje 20 denní kůra, při které můžete užívat 1 – 3 x denně čajovou lžičku oleje. V případě léčby až 2 lžíce oleje denně.

Složení a účinky:

Je bohužel na základě Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 1169/2011 zakázáno uvádět, ale komplexně jsou popsány na těchto stránkách: https://superpotraviny.webnode.cz/jedle-oleje/ostropestrecovy-olej/