Přeskočit na obsah

Mátovo – sezamový olej z bio semínek, 100 ml

Při ochutnání tohoto delikátního olejíčku nejprve pocítíte jemnou chuť máty a poté se Vám rozlije ústy lahodný sezamový olej. 100 % RAW Sezamový olej z bio semínek je tedy základem  a je v něm vymacerovaná sušená máta. Snoubí se v něm 2 úžasné rostliny hojně využívané už ve starověkém světě, které každá jednotlivě, tím spíše obě dohromady, fungují v lidském těle mnoha blahodárnými způsoby.

Použití:

Pokud chcete, aby Vám tento olejíček pomohl s trávením, vylučováním žluči a žaludečních šťáv, proti nadýmání, bolestem břicha, pro podporu slinivky břišní a žlučníku, užívejte vždy lžičku před jídlem, až 3 x denně, či si olejíček nalijte do lehce zchladlého pokrmu, se kterým se Vám pojí chuťově.

Při problémech dýchacích cest, jako je zahlenění, bolest v krku a rýma si dejte olej na lžičku po jídle a poté půl hod. nic nejezte a nepijte. Případně si jej rozmíchejte v teplé vodě a kápněte si do nosu.

Olej potírejte na postižená místa, pokud máte zarudlou, svědivou kůži, ekzémy či kopřivku.

Namázněte také v případě popraskaných bradavek po kojení.

Dopřejte si uvolňující masáž v případně bolavých svalů a potírejte na bolavé klouby.

Celkově si tento jedinečný olejíček můžete přidávat do jogurtů, krémů, tvarohu, namáčet do něj pečivo, přidávat si jej do pokrmů, se kterými se Vám pojí chuťově…

Účinky:

Uvádět léčivé účinky u přírodních produktů, které nebyli patentovány, zakazuje Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 1169/2011.

Podrobně popsané účinky máty a sezamového oleje však naleznete na tomto odkaze:

https://zdravi.euro.cz/leky/mata-peprna-ucinky-vyuziti-pestovani, odstavec účinky.

Sezamový olej je první léčivý olej světa, vše o něm je zde…

Skladování:

Jelikož sezamový olej je stabilní a máta je přírodní antioxidant, je tento olejíček odolný. Stáčím jej samozřejmě do zatmavených lahviček, ale dále nevyžaduje speciální skladování.