Přeskočit na obsah

Kari – sezamový olej z bio semínek, 100 ml

Smil Italský, léčivá bylinka lidově nazývaná Kari či Maggi, která je jednou z přísad známého indického koření Kari. Tu jsem vymacerovala v sezamovém oleji z bio semínek a vznikl nám výjimečný olejíček, jak svou zajímavou chutí, tak propojením léčivých účinků obou rostlin. Smil obsahuje flavonoidy, silice, třísloviny, fytosteroly, glykosidy a další a další prospěšné látky, které nám krásně prostoupili zdravými tuky,  vitamíny a minerály sezamového  olejíčku. Nejen, že nám opět olejíček podpoří řadu základních životních funkcí, rozproudí krev v žilách a … ráda bych se o jeho účincích rozpovídala, ale zákony naší země to neumožňují.

Máte však možnost si pročíst účinky Smilu Italského např. na tomto odkaze:

https://www.bylinkyprovsechny.cz/byliny-kere-stromy/byliny/1684-smil-italsky-kari-ucinky-na-zdravi-co-leci-pouziti-uzivani-vyuziti

v 1. odstavci příp. souhrnně v rámečku. A účinky zázračného sezamového oleje naleznete na tomto odkaze:

Díky až kořeněné chuti tohoto jemného oleje je zase ještě delikátnější v krémových polévkách, zeleninových salátech, slaných krémech typu Lučina, dipech a pomazánkách. Můžete si jej vmíchat do těstovin, či si do něj namáčet kvalitní pečivo/chléb. Pokud jej budete chtít používat jako doplněk stravy, tak je doporučená denní dávka 3 x denně čajová lžička oleje před jídlem.

Skladování:

Jedná se o stabilní olej, který nemá přísné skladovací podmínky, ideální je však teplota do 21 °C.