Přeskočit na obsah

Bodlákový olej ze Světlice barvířské, 250 ml

Tento jedinečný olej jemné, nevýrazné vůně a chuti, lisovaný za studena ze semen Světlice barvířské od českého zemědělce, který se snaží pěstovat šetrnějším způsobem, můžeme používat pro zlepšení kondice našeho těla. Třeba když na sobě pracujete, aby jste přetvořili tuky za svaly, nebo jen chcete podpořit správné fungování orgánů i oběhových systémů ve Vašem těle. Světlicový olej působí mírně projímavě a močopudně, také odplavuje škodliviny kožními póry ven z těla.

Můžete jej užívat jak na lžičku, v případě dospělého člověka 1 – 3 x denně čajovou lžičku na lačno, u dítěte 1 x denně. Díky jeho jemné chuti je dobře využitelný v kuchyni, jelikož tento olej téměř neovlivní chuť výsledného pokrmu. Můžete jej použít do salátů, krémů, jogurtů, dressingů, dipů, RAW pokrmů, ale i jej pokapat na tepelně upravené, lehce zchladlé jídlo. Také můžete použít klasický jižanský způsob, nalít si olej do mističky a namáčet si do něj kvalitní pečivo.

Blahodárně působí na vlasy, možnost nakombinovat s kokosovým olejem, neumastí je, ale prokrví a vyživí vlasové folikuly.

Detoxikační masáže

Pokud chcete vyzrát na akné, potírejte pokožku, dobře se vstřebá do kůže, zanechá pokožku hydratovanou a pružnou.

Účinky:

Je podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 1169/2011 zákázáýno uvádět, ale např. na tomto odkaze naleznete komplexně popsané účinky světlicového oleje: http://www.ctidoma.cz/hobby/svetlice-barvirska-zluta-kraska-s-blahodarnymi-ucinky-kterou-mel-v-hrobce-i-tutanchamon-62221

Skladujte:

V chladu a temnu, mimo přímé sluneční paprsky. Kal je výživný.